Projekt PriceMap

1. O projekcie PriceMap

Jesteśmy młodym start-upem, który przy tworzeniu aplikacji w branży nieruchomości postawił sobie za cel darmowe wspieranie studentów w poszukiwaniu mieszkań w przystępnej cenie.

Dzięki PriceMap, znalezienie idealnego lokum staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej!

2. Dlaczego PriceMap?

  • Wzrost Popytu i Cena Mieszkań: W ostatnich latach popyt na wynajem mieszkań znacząco wzrósł, a sytuacja ekonomiczna jeszcze bardziej to utrudniła. Naszym celem jest ułatwienie studentom dostęp do przystępnych cenowo mieszkań, szczególnie w miastach, gdzie koszty wynajmu gwałtownie rosną.

  • Konkurencja Z Agencjami Nieruchomości: Działające coraz szybciej agencje nieruchomości stanowią kolejne wyzwanie dla studentów. Często ogłoszenia prywatne znikały z rynku w mgnieniu oka, zostając przejęte przez agencje, co zwiększało koszty najmu o prowizję.

  • Natychmiastowe oferty: Nasza aplikacja działa błyskawicznie. Gdy pojawi się okazja, od razu dostajesz powiadomienie na maila. Dzięki temu masz pewność, że nie przegapisz możliwości wynajmu wymarzonego mieszkania. Już teraz mamy zarejestrowanych 2500 studentów, którzy korzystają z naszej platformy.

3. Skąd mamy dane?

Codziennie śledzimy rynek nieruchomości w Polsce z użyciem zaawansowanego oprogramowania.

Analizujemy największe portale nieruchomości, grupy, fora dyskusyjne oraz dane z NBP. To wszystko pozwala nam szacować ceny uwzględniając wielkość nieruchomości i części miasta w której się znajduje.

4. Jak liczymy?

Wspieramy się wzorami ekonomicznymi, autorskimi algorytmami, które wypracowaliśmy przez ostatni rok oraz sztuczną inteligencją.

Całość weryfikujemy z pomocą lokalnych ekspertów.

To oczywiście nie jest idealne, ale z miesiąca na miesiąc staje się coraz dokładniejsze.

5. Wykorzystanie danych

Zgodnie z naszą misją pozwalamy na wykorzystanie naszych statystyk rynku. Możesz użyć naszych wykresów na swoim blogu, stronie czy podczas pracy z klientem – wymagamy jedynie wyraźnego oznaczenia źródła. 

6. Dołącz do PriceMap!

Jeżeli chcesz pomóc w rozwoju projektu, jeżeli jesteś ekspertem na lokalnym rynku, masz dostęp do danych, lub ciekawy pomysł – zapraszamy do kontaktu.

Stwórzmy razem coś wielkiego!

kontakt@pricemap.pl

Nowe miasta, nowe wykresy?

Powiedz nam co najbardziej Cie interesuje